Co to jest Magazyn Centralny (Central Store)?

Jest to nic innego jak wspólny zasób sieciowy na serwerze (kontrolerze domeny) umieszczony w odpowiednim miejscu. Zawiera on pliki ADMX (szablony administracyjne GPO) wspólne dla całej domeny. W tym miejscu widać duży plus tego rozwiązania, bo nie musimy się już martwić o to, czy na wszystkich systemach mamy najnowszy zestaw szablonów, zrobi to za nas system. Począwszy od systemu Windows Vista, gdy zechcemy edytować  GPO system sam domyślnie sprawdzi czy dla naszej domeny istnieje Magazyn Centralny i jeżeli go odnajdzie skorzysta z jego zawartości. W przeciwnym razie użyje swoich lokalnych szablonów.

Gdzie więc znajduje się ten Magazyn Centralny?

Na kontrolerze domeny w ścieżce C:\Windows\SYSVOL\domain\Policies

lub poprzez zasób sieciowy \\twoj_nazwa_domeny\SYSVOL\twoja_nazwa_domeny\policies

Jak uaktualnić pliki w magazynie centralnym?

Najprościej będzie odnaleźć najnowszy system jaki posiadamy w swoich zasobach (Windows 7,8,10 lub Windows Server 2008 R2) i skopiować katalog PolicyDefinitions znajdujący się w katalogu systemowym c:\Windows. Następnie skopiowane elementy wraz z katalogiem umieszczamy we wspomnianych wcześniej ścieżkach (oczywiście wybieramy jedną z opcji).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/quantumsoft/ftp/quantumsoft/templates/jm_consilium/html/com_k2/templates/default/item.php on line 398

Kompleksowe usługi informatyczne

Jeżeli poszukujesz wsparcia w jakiejkolwiek dziedzinie informatyki, to jesteś w dobrym miejscu. Dzięki ciągłemu poszerzaniu wiedzy i zdobywanemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowe rozwiązania informatyczne. Każdy projekt to dla nas nowa fascynująca przygoda w świecie technologii informatycznych.

Blog

Dane kontaktowe

Quantumsoft
Park Naukowo Technologiczny
ul. Technologiczna 2
45-839 Opole

+48 77 4432 546

info@quantumsoft.pl