Silver Partner

Jednym z najczęściej zadawanych pytań odnośnie GPO jest to w jaki sposób wyłączyć stosowanie jakiejś polisy dla jakiejś grupy lub użytkownika. Jest na to kilka sposobów jak Filtry WMI, blocked GPO czy LOOPBACK (sprzężęnie zwrotne). Każda z tych technik ma swoje zalety i wady, ja opiszę tą najczęściej wykorzystywaną bo najłatwiejszą a więc uprawnienia do stosowania obiektu. Otwieramy konsolę Group Policy Management (Zarządzanie zasadami grupy), zakładka delegowanie:

Konsola GPO

Następnie przycisk dodaj, wybieramy grupę dla której nie chcemy stosować tego obiektu (pojedynczego użytkownika też lepiej dodać do grupy), później klikamy zaawansowane i odszukujemy uprawnienia STOSOWANIE ZASAD GRUP i dajemy ODMÓW.

Uprawnienia w GPO

To wszystko, od tej pory nie będzie już te obiekt stosowany dla tej grupy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/quantumsoft/ftp/quantumsoft/templates/jm_consilium/html/com_k2/templates/default/item.php on line 398

Kompleksowe usługi informatyczne

Jeżeli poszukujesz wsparcia w jakiejkolwiek dziedzinie informatyki, to jesteś w dobrym miejscu. Dzięki ciągłemu poszerzaniu wiedzy i zdobywanemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowe rozwiązania informatyczne. Każdy projekt to dla nas nowa fascynująca przygoda w świecie technologii informatycznych.

Blog

Dane kontaktowe

Quantumsoft
Park Naukowo Technologiczny
ul. Technologiczna 2
45-839 Opole

+48 77 4432 546

info@quantumsoft.pl